Eredetileg Indiában, Nepálban, Malajziában, Szumátrán, Borneón, Jáván, Tajvanon és Dél-Kínában volt honos. Az indiai muntyákszarvast és rokonát, a kínai muntyákszarvast betelepítették Dél-Angliába és Franciaországba. Az állat 1000-3000 méteres magasságban is megtalálható, ahol a sűrű, dús aljnövényzetű erdőket kedveli. Éjjeli életmódot folytató, nagyon ritka állatok, leginkább csak állatkertekben találhatók meg.
További képekért látogasson el a Galériánkba!
Mérete: 80-100 cm, marmagassága 50 cm
Testtömege: 10-18 kg
Tápláléka: fűvel, rügyekkel, fiatal hajtásokkal és dióval táplálkozik, ha alkalma adódik, akkor étrendjét tojásokkal és dögökkel egészíti ki
Szaporodása: a nőstény életének első évében válik ivaréretté. A párzási időszak egész évben lehet, a bak csak a párosodási időszakban szegődik a sutához néhány hétre. A vemhesség 180-220 napig tart, általában egy, ritkábban 2 gida születik. Születésekor a gida 1 kilogrammos, anyja 3 hónapig szoptatja és a következő ellésig maga mellett tartja.
Természetvédelmi státusza: nem fenyegetett
X Bezárás
Galamb [37]
A háziasított galambok valószínűleg a római korban jelentek meg először, rengeteg galambfajtát tenyésztettek ki. Hozzászoktak az emberi településekhez, elterjedési területén belül, szinte minden városban megtalálható pár fajuk. Mivel betegségeket terjesztenek és a székletükkel károkat okoznak, üldöztetésnek vannak kitéve. Bár a béke jelképei, a valóságban eléggé agresszív állatok, a gyengébbeket elüldözik a tápláléktól.
További képekért látogasson el a Galériánkba!
Mérete: 31-35 cm, szárnyfesztávolsága 63–76 cm
Testtömege: 300-500 gramm
Tápláléka: a gömbölyű vagy ovális és sima felületű magvakat részesítik előnyben, mindent el tudnak fogyasztani, ami befér a szájukba.
Szaporodása: ivarérés általában 4,5-5 hónapos korban következik be, Fészekalja 2-5 tojásból áll, melyen 17 napig kotlik. A költésben és a fiókák felnevelésében mindkét szülő részt vesz. Eleinte begytejjel táplálják őket és csak egy-két hét után térnek rá a felpuhított magvakra. A párok hűségesek egymáshoz, évente többször is fészkelnek.
Természetvédelmi státusza: háziasított