A hazai kecskeállomány igen sok fajtából származik, mára több mint 500 fajtáját tenyésztették ki. Fajtatiszta állományt a legritkább esetben találhatunk, mert egymással és a parlagi fajtákkal legtöbbjük már keveredett. Egyetlen gazdasági állatfaj sem termel olyan sokféle terméket viszonylag kis és szerény befektetéssel, mint a kecske. A kecske a testtömeghez viszonyított tejtermelésben az élen áll (8-10x). Egy átlagos magyar kecske évente 250-400 liter tejet ad. Húsa megfelel a korszerű konyha követelményeinek, szőre illetve bőre ipari nyersanyag. Kecskét célszerű legeltetni, így biztosítható a gazdaságos és egészséges tartás. Várható élettartamuk 15-18 év.
További képekért látogasson el a Galériánkba!
Mérete: 55-80 cm, marmagasság 41-58 cm
Testtömege: 20-100 kg
Tápláléka: Fűfélék, zöldségek, virágok (de szinte mindent megeszik, kíváncsi természeténél fogva belekóstol minden növényi anyagba, amit ehetőnek érez köztük fém és karton dobozokba is)
Szaporodása: két évesen ivarérettek, 143-157 nap vemhességet követően általában 1-3 gida születik (csak kivételesen 4 vagy 5). Születésük után néhány perccel felállnak a kis gidák és keresik az anyjuk tőgyét. A következő napokon már szaladgálnak és 4–5 nap múlva az anyjukat mindenhová követik. Gyorsan nőnek, a második hónapban ütköznek ki szarvaik, egy év alatt pedig elérik teljes nagyságukat.
Természetvédelmi státusza: háziasított