Az oroszlánok húsevő ragadozók, melyek különálló családban, ún. falkában élnek. A család nagyobb részben nőstényekből, kölykeikből és egy vagy több, egymással rokoni kapcsolatban álló, fiatal hímből áll. Rendszerint az egy falkába tartozó összes nőstény rokonságban áll egymással. A hímek és a nőstények is védik a falkát a betolakodóktól. A hímek általában nem tűrik meg a kívülálló hímeket, ahogy a nőstények sem a kívülálló nőstényeket. A tigris után a legnagyobb "nagymacska" félék. A vadon élő oroszlánok körülbelül 10–15 évig élnek, míg fogságban elérhetik a 20 éves kort is.
A fehér oroszlán világ egyik legritkább állata, kihalóban lévő színváltozat, szaporodásuk ritkaságszámba megy. Mindössze kétszáz él belőlük a világon, állatkertekben is ritka, fogságban kb. 500 egyed él belőle.
További képekért látogasson el a Galériánkba!
Mérete: 170 250 cm, marmagasság 110-120 cm
Testtömege: 150-250 kilogramm
Tápláléka: húsevő (minden féle patás, kérődző, növényevők)
Szaporodása: 2-3 éves korukban érik el az ivarérett kort, az alomban 1-5 kölyök jön világra 110 napig tartó vemhességet követően. A kölykök 1,2-2,1 kg közötti tömeggel születnek. Anyjuk a falkától kissé távolabbi menedékben hozza világra, és néhány hetente új helyre viszi őket, hogy a ragadozók a szaguk alapján nehezebben találják meg. A kölykök 6-7 hónapon keresztül szophatnak, utána elválasztja őket az anyjuk.
Természetvédelmi státusza: sebezhető